Jaki mocny zapach do samochodu?

Niektóre osoby, które kierują samochodem chętnie sięgają po mocne oraz intensywne zapachy, które odświeżają kabinę a przede wszystkim wyostrzają zmysły i będą dobrze wpływać na koncentrację. Takie klasyczne propozycje to:

Mięta z cytryną, pomarańcza z rozmarynem czy limonka z pieprzem – to połączenia, które sprawią, że w kabinie zawsze będzie świeżo. Co więcej zapach ten będzie poprawiał czujność spostrzegawczość.

Guma balonowa – to bardzo intensywny, słodki aromat, który ma świetny zapach, jednak może wpływać na utratę czujności i spostrzegawczości, ponieważ pobudza apetyt. Prowadzi więc do rozdrażnienia w dłuższym okresie czasowym

Kawa – mocny zapach, wyostrza zmysły i nie powoduje dekoncentracji

Brzoskwinia i mango – działają pozytywnie na samopoczucie kierowcy

Morska bryza i las iglasty – zapachy te odświeżają dobrze wnętrze samochodu

Zapach do samochodu – jaka firma?

Odświeżacz powietrza to element wyposażenia samochodu, który będzie chętnie i dość często kupowany przez kierowców i nie powinno to zaskakiwać, ponieważ można dzięki niemu neutralizować nieprzyjemne zapachy. Dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi firma K2 oraz Yankee Candle. Tworzone przez te firmy kompozycje maja doskonały wpływ na samopoczucie kierowcy i to będzie bardzo ważne. Uznaniem wśród kierowców cieszą się także zapachy AmbiPur. Przede wszystkim z uwagi na to, że mamy szeroką gamę różnorakich zapachów. Jeśli chcemy mieć powiew świeżości we wnętrzu możemy zdecydować się na firmę Dr Marcus, która ma dla nas świetne propozycje.

Popularne zapachy samochodowe

Jaki trwały zapach do samochodu?

Trwałość odświeżacza powietrza do samochodu zależeć będzie przede wszystkim od intensywności zapachu i tego jaka będzie mieszanka aromatów tam przygotowana, ale także od formy produktów. Jeśli będzie nam zależeć na tym, by kupić trwały zapach to warto zdecydować się na takie propozycje jak:

Zapach w płynie, który wiesza się na kartce wentylacyjnej – trwałość najlepszych produktów z takiej kategorii jest oceniana zazwyczaj na około 60 dni. Prze taki sam okres pachną również odświeżacze, które mają charakter elektryczny. To jednak droższe propozycje, nie każdy kierowca może również podłączyć taki zapach do gniazda zapalniczki, ponieważ potrzebne będzie także źródło zasilania do innych urządzeń.

Zapach z regulacją intensywności – kupując odświeżacz z taką funkcja mamy wpływ na jego trwałość. Gdy nie będziemy korzystać z samochodu można ustawić intensywność na minimum, co sprawi, że przez dłuższy okres czasu będzie można stosować zapach. Jest to również rozwiązanie idealne, gdy samochód jest użytkowany przez dwóch kierowców, którzy preferować będą odmienną intensywność zapachu.

granulki zapachowe – to rozwiązanie, które będzie uwalniać zapachy, dlatego będą one trwałe. Maja one jedną z wad, sposób aplikacji. Trzeba będzie je rozsypać w różnym miejscu w samochodzie, jeśli podróżować będą również dzieci to pojawia się niestety ryzyko, że kolorowe kuleczki wezmą do buzi, co nie tylko będzie nieprzyjemne, ale może również źle wpływać na zdrowie dziecka. Niepokojącym objawem są zawroty głowy, nudności, pojawić się może również reakcja alergiczna.

Warto przeczytać