Na rynku mamy wiele różnych odświeżaczy powietrza, których rozmiary są kompaktowe, tak że bez problemu można stosować je w samochodzie. Wybierając zapach do auta powinniśmy w pierwszej kolejności zwracać uwagę na jego rodzaj.

Podstawowe typy odświeżaczy są następujące:

Zapach do samochodu choinka – to forma kartonowej zawieszki, która przedstawia zieloną choinkę i ma w sobie aromaty zapachowe najczęściej przypominający las iglasty. Nazwa choinka nie odnosi się jednak jedynie do tego motywu i kompozycji zapachowej. Kartonowa zawieszka może mieć formę dowolną zupełnie nie przypomina choinki. Popularne są szczególnie kwiatki, owoce czy owady. Nazwa choinka odnosi się do wszystkich produktów, które są kartonowymi zawieszkami. Cechą wspólną jest to, że montuje się je na lusterku wstecznym przy pomocy gumki bądź niewielkiego sznurka. Wierzchnia warstwa zawieszki to papier aromatyzowany, który dzięki strukturze będzie zatrzymywał cząstki zapachowe. Z czasem ten aromat delikatnie będzie zanikał. Podstawową zaletą odświeżaczy będzie niska cena. Wielu kierowców chętnie wybiera zawieszki, ponieważ emitują delikatny zapach. Zapach nie dominuje w kabinie, nie mdli, co dla wielu osób poruszających się samochodem jest bardzo ważne.

Zapach do samochodu w sprayu – to rozwiązanie stosowane głównie w wyjątkowych sytuacjach na przykład, gdy wypraliśmy tapicerkę, którego zapach będzie nieprzyjemny i duszący. Wówczas można przykryć ten aromat zapachem odświeżacza w sprayu. Na co dzień nie warto jednak go stosować, po aplikacji unosi się w samochodzie kilka chwil i natychmiast jest usuwany przez klimatyzację. Spryskanie dużej ilości środka w kabinie może powodować również zawroty głowy czy duszności. Atutem produktu będzie mocny zapach i wygodna aplikacja, łatwa dostępność i stosunkowo niska cena. Jednak trzeba uważać na nie, ponieważ są podciśnieniem i zostawianie ich w samochodzie w gorące dni może być niebezpieczne.

Rodzaje zapachów samochodowych

Zapach w postaci kuleczek żelowych – to forma choinki trójwymiarowej, w której zapakowane są kuleczki żelowe uwalniające zapach. Wiesza się taką konstrukcje na lusterku i powoli uwalnia się on do kabiny. Zaleta tego rozwiązania jest to, że zapach jest długotrwały i jest podobna intensywność zapachu przez cały okres użytkowania. To opcja dobra dla osób, które chcą mieć trwały i intensywny zapach.

Zapach żelowy z przyssawkami – żelowe przyssawki maja różnorakie kształty, będą skutecznie odświeżać wnętrze, a jednocześnie urozmaicą jego wygląd. To twardy żel, który mocuje się do szyby, wydziela on intensywny i mocny zapach, który długo będzie utrzymywał się w powietrzu.

Zapach w płynie – w zamkniętej buteleczce wewnątrz, której znajduje się drewniany korek. Zaleta jest to, że wnętrze będzie się odświeżać stopniowo, zapach jest trwały i charakteryzuje się podobną intensywnością przez cały okres użytkowania tego produktu.

Zapach do samochodu – jaki najlepszy?

Niezależnie od tego jaki rodzaj odświeżacza się wybierze najważniejsze by miał on optymalny zapach. Dlatego warto kierować się własnym gustem i aromatami, które nam odpowiadają. Warto także pamiętać jak kompozycje mogą działać na koncentracje i samopoczucie.

Warto przeczytać