Na półce z kosmetykami samochodowymi warto mieć to czego będzie się regularnie używać. Czy zestawy takich kosmetyków są dobrym wyborem? Każdy kierowca musi sobie odpowiedzieć na pytanie jakich kosmetyków samochodowych potrzebuje. Nie każdy musi mieć wszystkie, a w sklepach propozycji jest bardzo wiele.

Myjemy nadwozie

Duża cześć kierowców myje nadwozie samochodów w myjniach dotykowych czy bezdotykowych. Zakaz mycia aut na prywatnych posesjach wpłynął na to, że popularność szamponów samochodowych jest mniejsza, ale nadal można je kupić. Amatorami takich szamponów są osoby, które uważają, że usługi myjni nie są zadowalające.

Bardziej wyczuleni na punkcie swojego auta kierowcy decydują się także na dodatkowe nakładanie różnorakich powłok ochronnych np. wosków. Dobrze przygotowany i nałożony wosk będzie doskonale chronił lakier przed zabrudzeniami, pomaga wodzie spływać z nadwozia i ułatwia mycie.

Koła oraz zderzaki

Wielu kierowców ma spore problemy ze zmywaniem nalotów i brudu z kół samochodów. Odpowiada za to pył z klocków hamulcowych, który powstaje w trakcie hamowania. Najlepsza metodą będzie regularne mycie kół, ponieważ na początku jego usunięcie jest łatwiejsze, po pewnym czasie sprawia to coraz więcej problemów. Pomocne mogą być środki do mycia felg, ale trzeba również z nimi uważać, ponieważ są także bardzo agresywne i mogą uszkodzić powierzchnię felgi. W ten sposób zniszczy się warstwy ochronne.

Preparaty samochodowe

Pasty lekkościerne

Jeszcze inną grupa kosmetyków będą produkty, dzięki którym można będzie likwidować zarysowania. To głównie lekkościerne pasty. Zastosowanie ich jest bardzo proste, a skuteczność może nas mocno zaskoczyć. Nawet dość głębokie rysy będzie można usunąć z ich pomocą. Mniejsze zarysowania usuwa się bez większych problemów.

Tapicerka, plastiki, szyby

Większość z nas ogranicza się do odkurzania tapicerki w samochodzie, zaś po środki myjące sięgamy, gdy brud będzie już widoczny. Regularnie powinniśmy czyścić tapicerkę przede wszystkim, gdy wozi się w aucie małe dzieci. Błoto z bucików, resztki jedzenia trzeba regularnie usuwać.

Wiele osób zaniedbuje również elementy plastikowe. Środki do tworzy sztucznych będą je nabłyszczać i dodatkowo nadają przyjemny zapach, ale także chronią przed promieniowaniem UV co również ma istotne znaczenie. W ten sposób można ograniczyć starzenie się plastiku i zapewni się mu dłuższe życie.

Powierzchnie przeszklone mają również serię kosmetyków przeznaczoną do pielęgnacji. Zaczyna się od prostych płynów do mycia szyb przez antyparę, a wiec środki, które chronią przed parowaniem szyb a także niewidzialne wycieraczki, a wiec specjalny środek, który ułatwia wodzie spływanie po szybie.

Ważną pozycją na półce będzie również silikon do uszczelek gumowych. Wystarczy nasmarować nim uszczelki przed zima, by pokonać problem zamarzniętych drzwi. Jego działanie jest proste, opiera się na naturalnych właściwościach silikonu, który wypiera wodę z powierzchni jaką pokrywa

Kupowanie kosmetyków samochodowych w zestawach niekiedy będzie tańszą metodą pozyskiwania upragnionych produktów. Jednak kupując komplet musimy sprawdzić czy zawiera dokładnie to czego będziemy używać, uzupełnianie półki o takie same produkty nie ma większego sensu.

Warto przeczytać