Zawieszki zapachowe to drobny ale bardzo funkcjonalny gadżet. Skutecznie będzie maskować nieprzyjemny zapach dymu papierosowego, pozwala cieszyć się podróżą w komfortowych warunkach. Przedstawiamy te najbardziej efektowne zapachy zawieszane do samochodu

Trwałość zapachu

Najbardziej trwałe są aromaty w szklanych flakonikach z drewnianym korkiem. Natomiast najszybciej zapach tracą rzecz jasna kartoniki. Trzeba pamiętać, że trwałość uzależniona jest od producenta i tego jaką jakość mają użyte olejki zapachowe. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, ponieważ dość często płaci się więcej za licencję i sam fakt, że jakaś marka przygotowuje dany produkt. Jeśli jednak kupujemy zawieszkę za 5 złotych to nie można się za wiele po niej spodziewać.

Jaki zapach wybrać?

Wybierając zapach do samochodu trzeba się kierować upodobaniami osób, które najczęściej będą podróżować danym autem. Na rynku są zapachy cytrynowe, korzenne, kwiatowe, a nawet wody kolońskiej. To na jaki produkt się decydujemy uzależnione jest od indywidualnych preferencji, pory roku czy wielkości samochodu. Liczy się także cena. Warto unikać jednak ciężkich zapachów jak orientalnych z dodatkiem piżmo, ponieważ mogą działać usypiająco. Są one uciążliwe także dla pasażerów, prowadzić mogą do bólu głowy, powodują trudności z oddychaniem szczególnie u dzieci. Aby samochód przyjemnie pachniał a podróż nie powodowała dyskomfortu najlepiej sięgać po neutralne i delikatne aromaty jak wanilia, świerk, nuty kawowe, owocowe.

Zapach samochodowy

Niebanalna forma

Zawieszka zapachowa może obecnie przybierać zróżnicowaną formę i ma to znaczenie zarówno na estetykę jak i trwałość takiego zapachu. Producenci prześcigają się w projektowaniu ciekawych kształtów i wzorów aromatyzowanych zawieszek dzięki temu każdy coś dla siebie znajdzie. Najciekawsze modele jakie obecnie są proponowane.

Zawieszki kartonowe – najbardziej popularnym wzorem jest choinka, która obecnie nie koniecznie będzie już pachnąc lasem. Producenci oferują nam również nuty cytrusowe, pojawiają się aromaty morskiej bryzy, wanilia czy jabłko. Zawieszki kartonowe są proponowane obecnie w bardzo wielu zróżnicowanych kształtach.

Maskotki – zapachowe pluszaki pojawiają się coraz częściej w samochodach zamiast klasycznej choinki. Wypełniane są granulatem aromatyzowanym, który uwalnia zapach we wnętrzu samochodu. To niezbyt intensywny zapach, ale trwałość wynosi około 60 dni. Maskotki zapachowe są zabawne, kolorowe, dostępne w wielu różnych wzorach.

Buteleczka – zapach przygotowany w formie olejku albo żelu, który umieszcza się w szklanym flakoniku z korkiem. Dzięki temu delikatnie, powoli taki zapach sączy się do wnętrza pojazdu. Niektóre takie zawieszki maja w nakrętce regulator intensywności, co będzie ważne dla kierowców, którzy są wrażliwi na intensywny zapach.

Perfumy samochodowe – również coraz bardziej popularne perfumy przeznaczone do rozpylenia w aucie. Sprzedawane są w ozdobnych flakonach, nie różnią się niczym od tych jakie będzie można kupować w klasycznej perfumerii.

Warto przeczytać