Polerowanie to najlepsze rozwiązanie na renowację lakieru

Lakier to najbardziej wrażliwa powłoka na nadwozi podana na działanie czynników zewnętrznych. Z jednej strony może chodzić o uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać w wyniku uderzenia kamieniem czy otarcia. Z drugiej strony przyczyną niszczenia lakieru mogą być czynniki atmosferyczne jak promieniowanie UV czy opady deszczu z zanieczyszczeniami. W utrzymaniu lakieru w dobrym stanie jest trudne również ze względu na działanie soli drogowej w okresie zimowym. Na powierzchni karoserii dochodzi do procesów oksydacji a wiec reakcji chemicznych. W efekcie takich przemian lakier płowieje i traci swój blask pierwotny.

Bieżąca kosmetyka z wykorzystywaniem szamponu nie będzie wystarczająca, ponieważ tylko środki ścierne radzą sobie z usuwaniem zniszczonej warstwy lakieru. Pośród najbardziej popularnych znajdują się pasy polerskie, których wybór jest bardzo szeroki.

Najtańsze produkty i ich wady

Budżetowe produkty ścierne można kupić nawet za kilka złotych. Przykładem będą produkty firmy K2, które nabyć można poniżej 10 złotych. Pasty przez tą firmę oferowane służą zabiegom wykańczającym i usuwaniu rys. to produkty przede wszystkim dla amatorów, mają dość gęstą konsystencje, co utrudnia ich opracowanie i wydłuży czas potrzeby do polerowania całego nadwozia.

Odświeżenie lakieru samochodowego

Pasty budżetowe nie są najdelikatniejszym produktem, o czym można siep przekonać, gdy będziemy stosować maszynę polerską. Najtańsze środki ścierne pozostawią koliste zarysowania, które są efektem ubocznym. Dla osiągnięcia efektu lustrzanego profesjonaliści wykorzystują do polerowania najlepsze pasty, których ceny to powyżej kilkudziesięciu złotych za opakowanie.

Produkty premium i ich zróżnicowanie

Produktu do fachowych zastosowań kupuje się często w zestawach, które mają kilka past tego samego producenta, różnią się one agresywnością. Przykładem może być Menzerna, szczególnie polecane przez lakierników. Marka ta ma do zaoferowania cztery produkty, które umożliwiają kompleksową renowację lakieru.

Wśród tych produktów znajduje się Heavy Cut Compound, produkt przeznaczony do usuwania i spłycania rys głębokich. Kolejna propozycja to Medium Cut Polish, a wiec pośrednia pasta, która jest bardzo uniwersalna, poradzi sobie z oznakami zużycia lakieru w postaci silnej oksydacji. Trzeci element zestawu to Super Finish, czyli delikatny środek ścierny do osiągnięcia idealnego połysku. Oprócz tego również Sealing Wax Protection a więc wosk, który sprawdzi się doskonale w zabezpieczeniu lakieru. Realizując ścieżkę składającą się z tych czterech produktów nadwozie zostanie kompleksowo odnowione.

Poza firmą Menzerna doskonałe pasty premium przygotowuje także firma Meguiars, która również jest chętnie wykorzystywana przez profesjonalistów i ma produkty do różnych zniszczeń lakieru, dlatego można je dopasować do swoich oczekiwań. Każdy produkt tej firmy posiada zaawansowany skład, który umożliwia doprowadzenie lakieru do idealnego wyglądu, bez obaw o pojawienie się dodatkowych ubocznych zarysowań, dlatego warto po ta markę i jej produkty sięgnąć.

Warto przeczytać