Mamy do zaoferowania pięć typów produktów, które mogą zmienić dbanie kierowcy o karoserię auta. Odpowiednia pielęgnacja lakieru nie może być realizowana bez dobrych kosmetyków. Chcąc osiągnąć jak najlepsze efekty warto będzie sięgać nie tylko po klasyczny szampon samochodowy i najbardziej popularne środki do oczyszczenia samochodu.

Piana aktywna

Nie każde mycie nadwozia musi oznaczać korzystanie z gąbki i ścieranie brudu ręcznie. Można stworzyć własną bezdotykową przydomową myjnię. Potrzebne będą takie elementy jak myjka ciśnieniowa, pianownica i piana aktywna. Pierwsze urządzenia będzie można kupić jako zestaw. Podstawowe modele myjek i pianownic będzie można kupić za około 300 złotych. Uzupełnieniem kompletu będzie piana aktywna. Po rozpyleniu na powierzchni lakieru będzie rozpuszczać brud, który następnie usunąć można wodą pod ciśnieniem.

Tar & glue remover

Zanieczyszczenia uporczywe takie jak smoła, asfalt, klej czy żywica mogą być trudne do usunięcia. Gąbka i szampon nie wystarczą szczególnie, gdy niepożądane substancje już zaschły na powierzchni lakieru. Najgorszy wybór to szorowanie, które prowadzi do zarysowań lakieru. Dobrą opcją będą preparaty tar& glue remover, które potrafią rozpuścić zanieczyszczenia pochodzenia organicznego i pozostałości po smole i kleju. Jedynie wystarczy rozpylić środek na powierzchni lakieru i czekać kilka minut, po czym spłukać wodą.

Glinka

Niekiedy może się tak zdarzyć, że zanieczyszczenia wchodzą w reakcję z lakierem i pozostawiają ślady trudne do usunięcia nawet przy użyciu specjalnych preparatów. Na szczęście można w takiej sytuacji wykorzystać również glinkę. To plastyczna masa, która ma delikatne właściwości ścierne, które delikatnie poleruje lakier i ściąga uporczywe zabrudzenia. Do wykorzystania glinki musimy mieć lubrykant, a więc ciecz, która będzie zmniejszać tarcie między kosmetykiem a lakierem. Można do tego używać wody z szamponem. Glinkowanie wymaga wykonania trudnej pracy, ale przynieść może świetne efekty. Zastosowanie glinki to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu będzie można między innymi przygotować auto do polerowania i woskowania.

Pasta polerska

Odpowiednio czyszczone nadwozie z użyciem piany aktywnej i pozostałych produktów to świetna podstawa do korekty lakieru przy użyciu pasty polerskiej. Najlepiej będzie wykorzystać polerkę elektryczną, dzięki której praca przebiegnie znacznie szybciej. Wśród past polerskich są również różne produkty od mocno ściernych do usuwania głębokich rys po delikatne służące do odświeżenia lakieru i wydobycia głębi koloru. To jaki produkt będzie wybrany zależne jest od stanu lakieru i auta i oczekiwań. Zazwyczaj produkty agresywne są nieco droższe.

Dressing do plastików

Jeśli nadwozie pięknie prezentuje kolor nie oznacza to, że mamy koniec pracy nad pielęgnacją auta. Nie można zapominać o wnętrzu, które łatwo można odświeżyć wykorzystując dressing do plastików. Kosmetyk ten ma za zadanie oczyszczać elementy syntetyczne kabiny. Tworzą również barierę ochronną przed promieniowaniem UV.

Warto przeczytać